Bucuresti

Bucuresti Blog. Restaurante, muzee, teatru, cinema, cluburi, concerte, targuri, petreceri, expozitii.

Londra 2012 – Programul competitiilor – Joi 9 August 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 9 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012

In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani:

  • Esthera Petre – saritura in inaltime
  • Alexandru Dumitrescu si Victor Mihalachi – C2 1000 m – finala
  • Ionel Gavrila, Toni Ioneticu, Traian Neagu si Stefan Vasile – K4 1000 m
  • Irina Lauric si Iuliana Paleu – K2 500 m

Atletism

  • 21:20 – Triplu salt – masculin
  • 22:00 – 800m garduri
  • 22:55 – 200m – masculin
  • 23:00 – Aruncarea sulitei – feminin
  • 23:20 – Decatlon – masculin

Volei pe plaja – masculin

  • 21:00 – Meciul pentru medalia de bronz

    LatviaPLAVINS M / SMEDINS J
    -
    NetherlandsNUMMERDOR R / SCHUIL
  • 23:00 – Finala pentru medalia de aur
    BrazilCERUTTI A / REGO E
    -
    GermanyBRINK J / RECKERMANN J

Box – feminin

  • 18:30 – Categoria 51 kg – finala
  • 18:45 – Categoria 60 kg – finala
  • 19:15 – Categoria 75 kg – finala

Caiac-Canoe

  • 11:30 – Canoe Double (C2) 1000m – masculin
  • 11:48 – Kayak Four (K4) 1000m – masculin
  • 12:08 – Kayak Single (K1) 500m – feminin
  • 12:35 – Kayak Double (K2) 500m – feminin

Echitatie

  • 14:30 – Grand Prix Freestyle

Fotbal – feminin

  • 15:00 – Meciul pentru medalia de bronz
CanadaCanada
-
FrantaFrance
  • 21:45 – Meciul pentru medalia de aur
United States SUA
-
Japonia Japan

Navigatie – masculin

  • 15:00 – Cursa pentru medalii la Proba 470

Natatie – feminin

  • 14:00 – Maratonul de 10 km

Taekondo

  • 22:00 – categoria 57 kg – feminin – Recalficari si Finala pentru medalia de bronz
  • 22:15 – categoria 68 kg – masculin – Recalficari si Finala pentru medalia de bronz
  • 00:15 – categoria 57 kg – feminin – Finala pentru medalia de aur
  • 00:30 – categoria 68 kg – masculin – Finala pentru medalia de aur

Polo – feminin

  • 20:40 – Meciul pentru medaliile de bronz
    AustraliaAustralia
    -
    HungaryUngaria
  • 22:00 – Meciul pentru medaliile de aur
    United States SUA
    -
    SpainSpania

Lupte – feminin

  • 19:45 – Lupte libere 55 kg – Recalificari si finala pentru medalia de bronz
  • 21:03 – Lupte libere 55 kg kg – Finala pentru medalia de aur
  • 19:45 – Lupte libere 72 kg – Recalificari si finala pentru medalia de bronz
  • 21:48 - Lupte libere 72 kg – Finala pentru medalia de aur

*Astazi se vor mai desfasura competitii (fara a se decerna medalii) la: baschet feminin, ciclism – BMX, gimnnastica ritmica, handbal feminin, hochei pe iarba masculin, inot sincron feminin, volei feminin.

* ora afisata este cea a Romaniei si poate suferi modificari. Orele scrise cu rosu anunta finale pentru medalii.

Pricipalele televiziuni care vor transmite in Romania Jocurile Olimpice sunt Eurosport (24/7), TVR si Dolce Sport.

VN:F [1.9.22_1171]
Voteaza si tu!
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post to Twitter

Categorie: Sport


6 − = zero

HOTELURI IN ROMANIA

Loading...

Logo-ul Muzeului National al Taranului Roman

Mergeti spre cultura

Mai multe obiective culturale si muzee din Bucuresti au zile ...

The_mission_1st_of_march_2014

The Mission 1st

Sasha, 2manydjs, Art Department si Ali Nasser sunt invitatii The ...

Femina Star 2013

Femina Star - Comuni

Mai sunt cateva zile pentru inscrierea la Festivalul “Femina Star” ...

Tudor-Gheorghe-Pelerini-din-tara-nimanui

Tudor Gheorghe – P

Tudor Gheorghe revine pe scena Salii Palatului cu spectacolul “Pelerini ...

Rock in Parc 2013

Rock in Parc - Inscr

A mai ramas putin timp pana la incheierea inscrierilor la ...

Site-uri partenere

  • Hoteluri Timisoara
  • Tourneo - rezervari hoteliere NONSTOP
  • Logo brasovhoteluri.ro
Get Adobe Flash player