Bucuresti

Bucuresti Blog. Restaurante, muzee, teatru, cinema, cluburi, concerte, targuri, petreceri, expozitii.

Arhiva pentru categoria ‘Sport’

Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, vineri 10 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Bogdan Mada si Ionut Mitrea – K2 200 m – calificari (caiac-canoe) Atletism 21:00 – Saritura cu prajina – masculin 21:35 – Aruncarea ciocanului – feminin 22:05 – 5000m – feminin 22:40 – Stafeta 4X100m – feminin 22:55 – 1500m – feminin 23:20 – Stafeta 4X400m – masculin Ciclism – BMX 18:30 – Finala feminina 18:40 – Finala masculina Fotbal –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 9 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Esthera Petre – saritura in inaltime Alexandru Dumitrescu si Victor Mihalachi – C2 1000 m – finala Ionel Gavrila, Toni Ioneticu, Traian Neagu si Stefan Vasile – K4 1000 m Irina Lauric si Iuliana Paleu – K2 500 m Atletism 21:20 – Triplu salt – masculin 22:00 – 800m garduri 22:55 – 200m – masculin 23:00 – Aruncarea sulitei – feminin 23:20  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 8 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Bianca Perie – aruncarea ciocanului (atletism) Viorica Tigau – saritura in lungime, daca se califica in finala (atletism) Iosif Chirila – C1-1000 m – Finala B (caiac-canoe) Mirela Lavric  – 800 m (atletism) Esthera Petre – saritura in inaltime (atletism) Pana acum sportivii romani au obtinut 6 medalii: Aur Moldoveanu Alin George  – pusca 10 m – aer comprimat (tir) Argint Cocos Roxana Daniela  – 69 kg. (haltere) Dumitru Alina Alexandra  –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 7 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Roxana Barca – 5000 m (atletism) Angela Morosanu – daca se califica in finala la 400m garduri (atletism) Viorica Tigau – saritura in lungime (atletism) Alexandru Dumitrescu si Victor Mihalachi – C2 1000 m (caiac-canoe) Ionel Gavrila, Toni Ioneticu, Traian Neagu si Stefan Vasile – K4 1000 m (caiac-canoe) Irina Lauric si Iuliana Paleu – K2 500 m (caiac-canoe) Alin Alexuc –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc astazi, 6 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Iosif Chirila – C  1000 m (kaiac-canoe) Romania – Serbia (polo) Flavius Koczi – Finalele pe aparate (masculin) – sarituri (gimnastica) Andreea Ograzeanu – 200 m (feminin) – serii (atletism) Atletism 21:00 – Saritura cu prajina – feminin 21:15 – Aruncarea greutatii – masculin 22:45 – 400m garduri – masculin 23:05 – 3000m obstacole – feminin 23:30 – 400m – masculin Ciclism pe  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 5 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Lidia Simon – maraton (atletism) Constantina Dita – maraton (atletism) Bianca Razor – 400m – daca se califica in finala (ateltism) Cristina Bujin – triplu salt – daca se califica in finala (ateltism) Mihaela Lacatus – box Atletism 13:00 – Maraton feminin 21:35 – Finala feminina la Triplu salt 22:20 – Finala masculina la Aruncarea ciocanului 23:10 – Finala feminina la 400m  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 4 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Marius Cocioran – 20 km mars (atletism) Ancuta Bobocel – 3000 m calificari (atletism) Cristina Casandra – 3000 m calificari (atletism) Andreea Ograzeanu – 100 m daca se califica in finala (atletism) Bianca Razor – 400 m calificari (atletism) Nicoleta Grasu – aruncarea discului, daca se califica in finala (atletism) Simona Alexandru, Ana Maria Branza si Anca Maroiu – spada echipe (scrima)  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 3 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Andreea Ograzeanu – 100 m (atletism) Cristina Bujin – triplu salt – calificari (atletism) Nicoleta Grasu – aruncarea discului – calificari (atletism) Rares Dumitrescu, Cosmin Hanceanu si Florin Zalomir – sabie echipe (scrima) Vladut Simionescu – plus 100 kg (judo) Norbert Trandafir – 50 m liber – daca se califica in finala (natatie) Camelia Potec – 800 m liber – daca se  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 2 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Diana Bulimar, Diana Chelaru, Larisa Iordache, Sandra Izbasa si Cătălina Ponor – individual compus (gimnastica feminin) Daniel Brata  – 100 kg (judo) Nicoleta Albu, Beniko Barabas, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Irina Dorneanu, Talida Gidoiu, Cristina Grigoras, Camelia Lupascu si Ioana Rotaru – echipaj 8+1 (gimnastica) Norbert Trandafir – 50 m liber (natatie calificari) Camelia Potec – 800 m liber (natatie calificari) Adrian  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 1 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Marius Cocioran – 50 km mars (atletism) Bianca Pascu – sabie individual (scrima) Georgeta Andrunache si Viorica Susanu – echipaj 4 (canotaj) Norbert Trandafir – 100 m liber – daca se califica in finala (natatie) Daniela Dodean si Elizabeta Samara – simplu (tenis de masa) Roxana Cocos – 69 kg (1 august) Ciclism – Sosea 14:30 – Feminin – Cursa de contratimp 16:15  [ Citeste tot ]

Categories: Sport

HOTELURI IN ROMANIA

Loading...

Logo-ul Muzeului National al Taranului Roman

Mergeti spre cultura

Mai multe obiective culturale si muzee din Bucuresti au zile ...

The_mission_1st_of_march_2014

The Mission 1st

Sasha, 2manydjs, Art Department si Ali Nasser sunt invitatii The ...

Femina Star 2013

Femina Star - Comuni

Mai sunt cateva zile pentru inscrierea la Festivalul “Femina Star” ...

Tudor-Gheorghe-Pelerini-din-tara-nimanui

Tudor Gheorghe – P

Tudor Gheorghe revine pe scena Salii Palatului cu spectacolul “Pelerini ...

Rock in Parc 2013

Rock in Parc - Inscr

A mai ramas putin timp pana la incheierea inscrierilor la ...

Site-uri partenere

  • Hoteluri Timisoara
  • Tourneo - rezervari hoteliere NONSTOP
  • Logo brasovhoteluri.ro
Get Adobe Flash player