Bucuresti

Bucuresti Blog. Restaurante, muzee, teatru, cinema, cluburi, concerte, targuri, petreceri, expozitii.

Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, vineri 10 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Bogdan Mada si Ionut Mitrea – K2 200 m – calificari (caiac-canoe) Atletism 21:00 – Saritura cu prajina – masculin 21:35 – Aruncarea ciocanului – feminin 22:05 – 5000m – feminin 22:40 – Stafeta 4X100m – feminin 22:55 – 1500m – feminin 23:20 – Stafeta 4X400m – masculin Ciclism – BMX 18:30 – Finala feminina 18:40 – Finala masculina Fotbal –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 9 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Esthera Petre – saritura in inaltime Alexandru Dumitrescu si Victor Mihalachi – C2 1000 m – finala Ionel Gavrila, Toni Ioneticu, Traian Neagu si Stefan Vasile – K4 1000 m Irina Lauric si Iuliana Paleu – K2 500 m Atletism 21:20 – Triplu salt – masculin 22:00 – 800m garduri 22:55 – 200m – masculin 23:00 – Aruncarea sulitei – feminin 23:20  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 8 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Bianca Perie – aruncarea ciocanului (atletism) Viorica Tigau – saritura in lungime, daca se califica in finala (atletism) Iosif Chirila – C1-1000 m – Finala B (caiac-canoe) Mirela Lavric  – 800 m (atletism) Esthera Petre – saritura in inaltime (atletism) Pana acum sportivii romani au obtinut 6 medalii: Aur Moldoveanu Alin George  – pusca 10 m – aer comprimat (tir) Argint Cocos Roxana Daniela  – 69 kg. (haltere) Dumitru Alina Alexandra  –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 7 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Roxana Barca – 5000 m (atletism) Angela Morosanu – daca se califica in finala la 400m garduri (atletism) Viorica Tigau – saritura in lungime (atletism) Alexandru Dumitrescu si Victor Mihalachi – C2 1000 m (caiac-canoe) Ionel Gavrila, Toni Ioneticu, Traian Neagu si Stefan Vasile – K4 1000 m (caiac-canoe) Irina Lauric si Iuliana Paleu – K2 500 m (caiac-canoe) Alin Alexuc –  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc astazi, 6 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Iosif Chirila – C  1000 m (kaiac-canoe) Romania – Serbia (polo) Flavius Koczi – Finalele pe aparate (masculin) – sarituri (gimnastica) Andreea Ograzeanu – 200 m (feminin) – serii (atletism) Atletism 21:00 – Saritura cu prajina – feminin 21:15 – Aruncarea greutatii – masculin 22:45 – 400m garduri – masculin 23:05 – 3000m obstacole – feminin 23:30 – 400m – masculin Ciclism pe  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 5 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Lidia Simon – maraton (atletism) Constantina Dita – maraton (atletism) Bianca Razor – 400m – daca se califica in finala (ateltism) Cristina Bujin – triplu salt – daca se califica in finala (ateltism) Mihaela Lacatus – box Atletism 13:00 – Maraton feminin 21:35 – Finala feminina la Triplu salt 22:20 – Finala masculina la Aruncarea ciocanului 23:10 – Finala feminina la 400m  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 4 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Marius Cocioran – 20 km mars (atletism) Ancuta Bobocel – 3000 m calificari (atletism) Cristina Casandra – 3000 m calificari (atletism) Andreea Ograzeanu – 100 m daca se califica in finala (atletism) Bianca Razor – 400 m calificari (atletism) Nicoleta Grasu – aruncarea discului, daca se califica in finala (atletism) Simona Alexandru, Ana Maria Branza si Anca Maroiu – spada echipe (scrima)  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 3 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Andreea Ograzeanu – 100 m (atletism) Cristina Bujin – triplu salt – calificari (atletism) Nicoleta Grasu – aruncarea discului – calificari (atletism) Rares Dumitrescu, Cosmin Hanceanu si Florin Zalomir – sabie echipe (scrima) Vladut Simionescu – plus 100 kg (judo) Norbert Trandafir – 50 m liber – daca se califica in finala (natatie) Camelia Potec – 800 m liber – daca se  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 2 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Diana Bulimar, Diana Chelaru, Larisa Iordache, Sandra Izbasa si Cătălina Ponor – individual compus (gimnastica feminin) Daniel Brata  – 100 kg (judo) Nicoleta Albu, Beniko Barabas, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Irina Dorneanu, Talida Gidoiu, Cristina Grigoras, Camelia Lupascu si Ioana Rotaru – echipaj 8+1 (gimnastica) Norbert Trandafir – 50 m liber (natatie calificari) Camelia Potec – 800 m liber (natatie calificari) Adrian  [ Citeste tot ]

Categories: Sport
Londra 2012

Programul competitiilor ce vor avea loc maine, 1 august 2012 la Jocurile Olimpice – Londra 2012 In orarul intrecerilor de astazi vor concura (sau s-ar putea sa concureze, in functie de tragerea la sorti a programului) urmatorii romani: Marius Cocioran – 50 km mars (atletism) Bianca Pascu – sabie individual (scrima) Georgeta Andrunache si Viorica Susanu – echipaj 4 (canotaj) Norbert Trandafir – 100 m liber – daca se califica in finala (natatie) Daniela Dodean si Elizabeta Samara – simplu (tenis de masa) Roxana Cocos – 69 kg (1 august) Ciclism – Sosea 14:30 – Feminin – Cursa de contratimp 16:15  [ Citeste tot ]

Categories: Sport

HOTELURI IN ROMANIA

Loading...

Logo-ul Muzeului National al Taranului Roman

Mergeti spre cultura

Mai multe obiective culturale si muzee din Bucuresti au zile ...

The_mission_1st_of_march_2014

The Mission 1st

Sasha, 2manydjs, Art Department si Ali Nasser sunt invitatii The ...

Femina Star 2013

Femina Star - Comuni

Mai sunt cateva zile pentru inscrierea la Festivalul “Femina Star” ...

Tudor-Gheorghe-Pelerini-din-tara-nimanui

Tudor Gheorghe – P

Tudor Gheorghe revine pe scena Salii Palatului cu spectacolul “Pelerini ...

Rock in Parc 2013

Rock in Parc - Inscr

A mai ramas putin timp pana la incheierea inscrierilor la ...

Site-uri partenere

  • Hoteluri Timisoara
  • Tourneo - rezervari hoteliere NONSTOP
  • Logo brasovhoteluri.ro
Get Adobe Flash player